Užijte si léto se psem. Několik rad jak na to!

Léto je tu, teplota na teploměru stoupá přichází spoustu krásných slunečných dnů. Pokud přemýšlíte, co s Vaším pejskem podniknout a na co naopak dávat pozor, nezoufejte, nabídneme Vám několik tipů a Vy si léto opravdu bez starostí užijete.

 

Výlety, procházky

Výletům do města v parném počasí je lepší se vyhnout. Pejsek se zde nemá kde ochladit a všude okolo je rozpálený asfalt. Dopoledne nechávejte psa spíše ve stínu, volte kratší procházky a delší venčení ponechejte k večerním hodinám. Zajistěte pejskovi dostatek čerstvé vody, ale vyvarujte se vodě ledové (ta může pejskovi spíše uškodit!).

 pexels-shvets-production-8413799

Pitný režim, ochlazení

Nezapomínejte mít dostatek vody i s sebou na procházkách. Doporučujeme naší cestovní láhev, jejíž silikonový obal stačí jen ohnout a hned vykouzlíte skvělou misku! Vhodnou alternativou může být i PET láhev s vodou a skládací silikonová miska v zelené nebo tyrkysovém provedení nebo skládací miska ve tvaru listu, kterou snadnou připnete k jakékoliv tašce či batohu.

Vhodným ochlazením pro pejska může být i náš Curli postroj pro psy a kočky, který stačí jen namočit vodou a poskytne tak pejskovi dokonalé chlazení a prodyšnost. Postroj u nás naleznete v 12 barevných provedení a různých velikostech od XXXS až po XL.

 pexels-jack-geoghegan-1044056

Pravidlo pěti sekund!

Co je pravidlo 5 sekund? Rozpálený beton nebo asfalt není nebezpečný jen pro člověka, ale i pro Vašeho čtyřnoháče! Jeho bezpečnost můžete vyzkoušet následujícím pravidlem: Položte dlaň na povrch, pokud Vás ruka po 5 sekundách bude pálit, rozhodně se tomuto povrchu vyhněte!

Na rozpáleném asfaltu či dlažbě může docházet k vysušování tlapek a praskání polštářků – proto je vhodné mít v záloze balzám na tlapičky a suché čumáčky a pravidelně mazat! My pro Vás vybrali a otestovali skvělý přírodní balzám na tlapičky a čumáčky od českého výrobce EcoPets.

 pexels-engin-akyurt-1438798

Bezpečná jízda autem

Dlouhé cesty autem mohou být pro Vašeho čtyřnoháče velmi náročné. Nezapomínejte proto dělat častější zastávky a dodržujte pitný režim. Klimatizaci je vhodné nastavit tak, any rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou nebyl více než 7 °C. Psa neumisťujte na přední sedačku. Nejlépe do zadního prostoru ohraničeného mřížemi nebo na zadní sedačku. Pro umístění na zadní sedačku využívejte speciální postroje – doporučujeme Curli postroje, které optimálně rozloží díky svému tvaru váhu a pejsek se tak neškrtí a vhodné pásy.

 

Srst – stříhat nebo nestříhat?

Snáší ostříhaný pes lépe letní vedra než ten dlouhosrstý? Delší chlupy naopak napomáhají ochlazovat a udržovat tepelnou regulaci těla. Pokud pejska necháte ostříhat úplně na krátko na kůži, může mu hrozit přehřátí až úpal od sluníčka. Psí naháče nezapomínejte natírat opalovacími krémy s vysokým UV faktorem.

kkk

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení